O Fundacji Nasze Działania Bees & Flowers Statut Fundacji Komu Pomagamy Chcę Pomóc Kontakt
8 sierpnia 2019

PROJEKT BADAWCZY ULOTERAPIA SZPITAL BABINSKIEGO

Uruchomiona przez Fundację APIKULTURA pasieka stanęła wraz z Domkiem Inhalacyjnymi na terenie Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie. Celem rzeczonego projektu badawczego tzw. Uloterapii jest umożliwienie badań na temat prozdrowotnego wpływu powietrza ulowego na zdrowie ludzkie.

Przedsięwzięciem żywo zainteresowały się media m. in. TVN24, TVP3 Kraków, Radio ZET, Radio Kraków oraz Polska Agencja Prasowa. Domki stosowane do uloterapii zbudowane są z drewna. Mieszkańcy to rodziny pszczele.

Kluczem uloterapii jest wdychanie ulowego powietrza wydostającego się z otworów skierowanych do wnętrza domku, a dokładniej do pomieszczenia gdzie znajduje się osoba poddawana terapii. Domek wypełnia powietrze antyseptyczne czyli nie zawierające bakterii, wirusów oraz grzybów.

Podejście do tego typu leczenia jest całkowicie nowatorskie. Naukowcy udowodnili, że energia wytwarzana przez człowieka jest zbieżna z energią wytwarzaną przez pszczoły. Dzięki kontaktowi pszczół z człowiekiem zauważamy wzrost sił życiowych oraz zmniejszenie zmęczenia organizmu ludzkiego

Przemiana materii człowieka wspomagana jest przez wibracje powstające w ulu dzięki pszczołom. Układ nerwowy wspomagany jest przez zapach propolisu, wosku, pyłku pszczelego oraz miodu. Powyższe wpływa kojąco na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy oraz stabilizuje sen osoby poddanej terapii.