O Fundacji Nasze Działania Bees & Flowers Statut Fundacji Komu Pomagamy Chcę Pomóc Kontakt

W czerwcu 2019 roku do życia powołana została fundacja będąca zwieńczeniem pasji i wieloletniego doświadczenia zawodowego Pani Barbary Łysoń. Zarząd Fundacji APIKULTURA bo tak brzmi jej nazwa za cele główne obrał kilka kluczowych elementów. Celem głównym APIKULTURY jest działalność na rzecz nauki, edukacji i oświaty. Narzędziem do realizacji powyższego jest systematyczne upowszechnianie wiedzy na temat pszczół, środowiska naturalnego oraz pszczelarstwa.

Władze fundacji nie ukrywają, że stawiają na realne wspieranie i rozwój społeczności lokalnych. Bardzo ważna jest promocja działań stowarzyszeń oraz grup prezentujących pozytywną energię działania – tym samym Fundacja już teraz realizuje wiele projektów społecznych aktywizujących dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów. Inicjowanie i podejmowanie działań społecznych, charytatywnych, wychowawczych oraz naukowych, są głównymi elementami spajającymi istnienie Fundacji APIKULURA.

„”Fundacja łączy w sobie pasję i wielką troskę o pszczołę miodną (Apis Mellifera) oraz potrzebę kształtowania ludzkiej świadomości dla wspólnego dobra. To pszczołom zawdzięczamy życie i olbrzymią różnorodność otaczającego nas świata: ferie smaków, barw, zapachów. Dlatego wspólnie musimy zrobić wszystko, by żyło się im lepiej, a nasze działania były przemyślane. Wspieramy, uczymy, doradzamy jak za pomocą niewielkich zmian i drobnych gestów stworzyć środowisko przyjazne pszczołom. Każdy może im pomóc!””